Biele goliere verzus biele kone, koho štát chráni?

Autor: Vladimír Dančo | 7.3.2011 o 17:44 | (upravené 7.3.2011 o 17:50) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  1073x

Minimálne raz – dvakrát za mesiac sa v médiách objaví správa, že bola nájdená mŕtvola nejakého „ bieleho koňa “ ktorý figuroval ako konateľ a zároveň aj majiteľ vo viacerých spoločnostiach s ručením obmedzeným a ktorého už stíhala, alebo aspoň preverovala pre jeho „ podnikateľské aktivity “ polícia za rôzne daňové trestné činy... Do roka je to aj dvojciferné číslo a všetko sú to zmarené ľudské životy, ktoré zhasli len pre to, aby sa vysoko organizované zločinecké skupiny „bielych golierov “ nabalili na úkor nás všetkých.

V posledných mesiacoch sa šetrí na každom úseku verejnej správy, ale najmä tak, že sa prepúšťajú výkonný pracovníci na tých najnižších postoch, aby sa ušetrilo pár miliónov € v tom ktorom sektore, aby sa mohli politici z tej či onej politickej strany oháňať tým, ako oni šetria pre daňových poplatníkov milióny. Ale existujú aj iné formy šetrenia, existujú riešenia, ktoré by neboli na úkor plebsu ( celoplošné zvýšenie daní o 1 %, či prepúšťanie „ nadbytočných “ radových pracovníkov na tých najnižších postoch, ktorí nemajú kontakty...)

Riešením by bolo do Zákona 530/2003 Z. z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov ( v znení neskorších predpisov ) doplniť odsek: „ Pred prevodom vlastníckych práv obchodnej spoločnosti registrový súd preverí na daňovom úrade, sociálnej a zdravotných poisťovniach či obchodná spoločnosť nemá nedoplatky na daniach, respektíve na odvodoch do poisťovní.“ Len v prípade ak by bola takáto obchodná spoločnosť bez nedoplatkov, tak súd zaregistruje zmenu vlastníka.

Len touto cestou je možné zabrániť, aby sa vlastníkmi obchodnej spoločnosti , ktorá je vysoko zadĺžená voči štátu, respektíve si uplatnila neoprávnenú vratku dane, respektíve ktorej zodpovedné osoby sa dopustili nejakého daňového podvodu, stali bezdomovci, či iné osoby bez trvalého bydliska, častokrát aj z iných štátov Európskej únie, pričom v zmysle súčasnej platnej legislatívy bez zabezpečenia účtovnej dokumentácia ( ktorú väčšina pôvodných majiteľov vraj odovzdala pri prevode spoločnosti tomuto poslednému konateľovi ) je prakticky nemožné  takúto osobu k postaviť pred súd a tieto tzv. biele goliere si potom užívajú neoprávnene získaných peňazí na úkor nás všetkých a v prípade, ak sa predsa len nejaký „ biely kôň “ začne búriť a chcel by spolupracovať s políciou, tak sa stratí ( Koľko stoviek nezvestných je na Slovensku do roka? ), respektíve sa nájde len jeho mŕtvola a jeho vrah sa väčšinou ani nenájde.

Budú mať politici odvahu vykonať takúto úpravu zákona, či je výhodnejšie, aby určití „ tiežpodnikatelia “ bohatli na úkor nás všetkých prostredníctvom stámiliónových daňových podvodov...?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?